teczowyslime4

Tęczowy glutek bez boraksu – czyli rainbow slime – jak go zrobić

Tęczowy glutek – który widzicie na zdjęciach  – to jedno z ostatnich dzieł mojej starszej córki. Jego przygotowanie jest szybkie i proste, a efekt niesamowity. Dlatego korzystając z okazji – porobiłam mnóstwo zdjęć – i postanowiłam podzielić się z Wami pracą Pauli. 

Więc jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak zrobić takiego tęczowego slime zapraszam do dalszej lektury wpisu

Tęczowy glutek – jak zrobić?

 

Wybieracie dowolny przepis na glutek – i wykonujecie kilka glutków w różnych kolorach.

Jeśli chodzi o Paulę to tym razem zdecydowała się na przepis bez boraksu, a z pianką do golenia i płynem do prania. Choć tak naprawdę do wykonania tęczowego glutka możecie wybrać każdy inny przepis, który pozwoli na wykonanie rozciągliwego się glutka. Niestety spóżniłam się na mieszanie glutka – i zdjęć z tego etapu nie będzie.

 

Tęczowy glutek przepis

 

  • 4 łyżki kleju PVA
  • 2 łyżki pianki do golenia
  • barwnik
  • brokat
  • perwoll – ok 1 – 2 łyżki.

 

Składniki mieszacie ze sobą – aż powstanie glutek – jeśli klej nie zmienia swojej struktury – dodajcie więcej perwollu.

Inne przepisy na slime znajdziecie na przykład tutaj

Jak zrobić gluta?

 

Tęczowy glutek – wykonanie

 

W ten sam sposób przygotowujecie kilka glutek w rożnych kolorach. Im więcej – tym bardziej tęczowy będzie Wasz glut. Glutek z przepisu Pauli – jest bardzo elastyczny i ciekły. Rozlewa się na stole – lub przybiera kształt pojemnika, w którym jest przechowywany.

teczowy slime1

 

Gdy macie gotowe glutki – we wszystkich kolorach jakie chcecie – masę rozciągacie – i układacie obok siebie – tak aby się stykały się ze sobą – dokładnie tak jak na zdjęciu. Wasz tęczowy slime jest gotowy.

teczowyslime3

 

teczowy slime

 

Dla większego efektu delikatnie podnosicie  tęczowego glutka i zawijacie – jak krem na babeczce. A nastepnie przekładacie do przezroczystego pojemnika.

teczowy slime2

 

Tęczowy glutek – uwagi końcowe

 

Nie można zbyt mocno mieszać i ugniatać takiego glutka. Trzeba bardzo delikatnie się z nim obchodzić. Jeśli zaczniecie go ugniatać i rozciągać jak każdego innego slime – doprowadzicie do tego – że wszystkie kolory wymieszają się ze sobą. Dając ostatecznie jednego ogromnego glutka o zwykle szarawym lub zielonkawym kolorze. Co niestety już tak fajnie nie wygląda jak tęczowa masa. Za to dalej spełnia swoją funkcję odstresowywacza.

teczowyslimepo

 

Robiliście glutka w kolorach tęczy? Może macie inne doświadczenia niż my? Podzielcie się wrażeniami. 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *