konkurs

Konkurs dla czytelników bloga Mamonik.pl

Konkurs dla czytelników mojego bloga. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale właśnie w marcu mija rok, jak założyłam blog Mamonik.pl.
Rok, w czasie którego dzieliłam się swoim doświadczeniem i pomysłami. 
Przez ten rok miałam chwilę zwątpienia, chwile kiedy wpisów nie było wcale i kiedy pojawiały się dość często i regularnie.

Czas na podsumowanie – jeszcze nadejdzie. Tym bardziej, że w styczniu już jedno podsumowanie robiłam, zdradzałam również swoje plany na  2018 rok. Więc nie chcę Was przeciążać statystykami – które być może tylko dla mnie są ciekawe 🙂

Tak czy inaczej czytelników ciągle przybywa i mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma. A w podzięce za to – że jesteście oraz Wasze zaangażowanie w czytanie i komentowanie – ogłaszam konkurs.

 

Konkurs nagrody: 

 

3 książki dla dzieci o pieniądzach. Świat pieniądza. Książkę recenzowałam tutaj – i uczciwie polecam każdemu rodzicowi, mającemu na wychowaniu dziecko w wieku 10+. Stąd pomysł własnie na takie nagrody

swiat pieniadza

Konkurs zasady:

polubić profil strony Mamonik.pl na FB

odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do niniejszego wpisu. A pytanie brzmi:

Czego chciałabyś/chciałbyś nauczyć swoje dzieci, jeśli chodzi o umiejętności zarządzania pieniędzmi i dlaczego właśnie tego.

 

Spośród wszystkich Waszych komentarzy wybiorę 3, które uznam za najciekawsze. I właśnie do tych osób powędruje po egzemplarzu książki Świat pieniądza. 

 

Konkurs – czas trwania

 

Konkurs zaczyna się już teraz i trwa do 3 kwietnia 2018 do godz. 24.00. Macie praktycznie 2 tygodnie na wzięcie w nim udziału. 

 

Konkurs – wyniki

 

Wyniki ogłoszę do piątku 6 kwietnia 2018 roku. Wszystkim życzę powodzenia i mam nadzieję, że chętnie weźmiecie w konkursie udział – tą książkę warto mieć i zapoznać z nią dzieci. A skoro można ją wygrać w dzisiejszym konkursie – czemu nie wziąć w nim udziału. Ja na Waszym miejscu bym wzięła 🙂

I jeśli masz ochotę poinformować o konkursie kogokolwiek – nie krępuj się 🙂 Wręcz przeciwnie – będę Ci bardzo wdzięczna za pomoc w dotarciu do jak największej liczby osób

 

16 komentarzy

 • Polubione na fb 😉 Jako Anna Radomska.

  Bardzo chciałabym, aby moi synowie nauczyli się oszczędności i dobrego zarządzania swoimi pieniążkami. O tyle ile najstarszy umie oszczędzać, o tyle średniemu w ogóle to nie wychodzi i każdy grosz wydaje na coś tam! A potrzeb każdy z nich ma wiele i marzeń tak samo, więc kiedy czasem im mówię z mężem, że gdyby mieli odłożone pieniążki, to mogli by to czy tamto sobie kupić, to potem jest smutek i żal. Ale niestety w żuciu nie zawsze mamy to co byśmy chcieli dostać. 🙂 I niech o tym dzieci wiedzą już od małego.

  • Kasia – czasami wystarczy racjonalniej podejść do wydatków 🙂 I ograniczyć te – które korzyści zbytnich nie dają, a kasę pochłaniają. Jak my np. napoje ze sklepów

 • Fajnie! Szybko ten rok zleciał, a tyle się przez ten czas działo 🙂 Nie mam dzieci jak na razie, więc nie biorę udziału w konkursie, ale wszystkim uczestnikom życzę powodzenia! 🙂 

 • Ja chciałabym nauczyć moje dzieci, że zawsze warto mieć odłożony jakiś grosz na tak zwaną "czarną godzinę". Muszą wiedzieć, że mogą w życiu nadejść chwile, kiedy to nie będzie na nową zabawkę, a nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Dlatego bardzo ważne jest, żeby już od małego uczyć dzieci oszczędzania. Nie koniecznie dużych sum, ale żeby zaszczepić w nich taką potrzebę. 

 • Na pewno bym chciał nauczyć swoje dzieci racjonalnego wydawania pieniędzy, aby nie wydawali bez sensu . Tym bardziej, że mamy takie czasy, gdzie wszyscy nas zalewają ofertami i produktamy. Często kupujemy bez sensu, na zapas, firmy i sklepy sterują różnymi manipulacjami cenowymi i ofertami. Przede wszyatkim dzieci powinny się nauczyć rozsądnie wydawać pieniądze. Najwaźniejsze jest zarządzanie i przewidywanie pezyszłości, by móc uniknąć popełnienia błędów finansowych. Mam tu na uwadze wplątanie się w pożyczki, których branie często jest pod wpływem chwili, ponieważ bardzo byśmy chcieli mieć fajną rzecz, a nie jesteśmy przygotowani finansowo. Takich błędów bym nie chciał, aby popełniały moje dzieci. Chciałbym aby uczyły się inwestowaç, przez co zrpewniły by sobie pewniejszą i bezpecznà przyszłość. W obecnej chwili większośç młodych ludzi żyje chwilą, są rozrzutni, 10 dostajà wypłayę, a za tydzień nie mają juź nic. 

 • Hej!

  Ja bym chciała nauczyć moje dzieci racjonalnego wydawania pieniedzy. Niestety sama tego nie potrafię, więc nie jestem dobrym wzorcem, więc najpierw muszę tego nauczyć siebie 😉

  Mam dwie córeczki, jedna z nich teraz chodzi do szkoły (do pierwszej klasy), powoli poznaje wartość pieniądza… chciałabym móc naczyć ją szacunku do pieniądza i pracy i umiejetnego wydawania. 

 • Ja bym chciał nauczyć swoje dzieci jak zarabiac pieniądze, by dużo zarobić, a się nie narobić 😉

  Niczym Ferdek Kiepski. Możecie się śmiać, ale ja nie żartuję! Nie jest sztuka bowiem zaharowywać się na śmierć kosztem siebie, rodziny, żeby mieć kasę. Nawet jeśli mamy tych pieniędzy dużo, to nie mamy czasu ich wydawać, bo wciąż pracujemy. Fajnie byłoby nauczyć dziecko zarabiania tak, by nadal mieć dużo czasu dla siebie i dla rodziny.

 • Ja bym chciał, żeby moje dzieci nauczyły się wartości pieniądza, bo nie znają tego w ogóle, przez co równiez nie szanują rzeczy materialnych.

 • Świat kręci  się wokół pieniędzy. Wartość ich dziecko doceni gdy samo je zarobi i podejmie decyzję jak je wydać. Tej umiejętności chciałabym nauczyć moje dzieci. Muszą nauczyć się układać wydatki od najważniejszych do tych które mogą poczekać,oraz odrzucić tę pojęte pod wpływem chwili np.reklamy w tv lub gazecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *