jak oszczędzać na przesyłkach
jak oszczędzać na przesyłkach

Jak oszczędzać na przesyłkach – czyli co warto wiedzieć o Allegro Smart

Jak oszczędzać na przesyłkach – dzisiaj na blogu temat aktualny – a nie ponadczasowy. A to z powodu reklamy w telewizji – której nie oglądam 🙂 Swoją drogą – ciekawe jest to – jak przypadki rządzą naszym życiem. Ja – jak wiecie nie oglądam telewizji. Internet, Netflix i karta unlimited w Cinema City w zupełności pokrywają moje potrzeby rozrywkowe. A nawet czasami wcinają więcej czasu niż potrzeba 😉 W każdym razie – kilka dni temu usiadłam z mamą na kawie – przed telewizorem. Zwykle kawę pijemy w kuchni – gdzie telewizora brak. I traf chciał – że akurat w ciągu tych 30 minut trafiłam na blok reklamowy. I reklamę Allegro Smart. Po zapoznaniu się z ofertą – stwierdzam – że warto poświęcić jej dzisiejszy wpis. Oszczędności dla osób kupujących w necie są naprawdę spore.

Jak oszczędzać na przesyłach – kiedy nie warto zamawiać przez internet?

Jeśli często korzystasz z zakupów przez internet – wiesz – że i ta opcja ma swoje minusy. Po pierwsze – czas. Zanim zamówisz i do Ciebie paczka dotrze zwykle mija kilka dni. Czasami nawet tydzień. Wszystko zależy od kogo zamawiasz i co zamawiasz. A gdy coś jest Ci potrzebne na już – i musisz to mieć teraz – zakupy w internecie odpadają.
Po drugie koszty dostawy – nie oszukujmy się – przy mniejszych zakupach – za kilkanaście, kilkadziesiąt zł – często się zdarzało – że oszczędności na produkcie – zjadały koszty dostawy. Nawet gdy wybierało się najtańszą bezpieczną opcję dostawy (jak dla mnie listy ekonomiczne zawsze odpadały) – i tak koszt zakupów wzrastał o 5 – 10 zł. I w tym momencie ekonomicznie niekoniecznie opłacało się robić zakupy w internecie.

Jak oszczędzać na przesyłkach – co mogłaś zrobić?

Oczywiście – ile osób tyle sposobów na oszczędności. Wcześniej – aby mimo wszystko opłacało się zamówić w sklepie internetowym lub platformie typu Allegro można było zrobić kilka rzeczy:
  • większe zakupy i zapasy – jeśli faktycznie było zapotrzebowanie na coś jeszcze – co mimo wszystko zużyjemy w dłuższym okresie czasu. I jeśli w domu było miejsce na magazynowanie zapasów.
  • zakupy w kilka osób – i znowu albo kwota zamówienia była większa i dostawa zero zł – albo koszt po prostu na kilka osób zmniejszał się o minimum 50%
  • wyszukiwanie okazji – część sprzedawców w ten sposób zachęcało ludzi do zakupów. Jednak – zwykle koszt dostawy – choć częściowo zwykle jest ukryty w cenie przedmiotu
  • korzystanie z promocji typu Dzień Darmowej Dostawy – który zawsze jest na początku grudnia. Więc warto wcześniej zaplanować sobie co trzeba kupić. I zrobić zakupy właśnie tego dnia. A nie tydzień wcześniej czy tydzień później

Jak oszczędzać na przesyłkach – Allegro Smart

A teraz – dzięki Allegro – okazuje się, że możesz oszczędzać na przesyłkach bez kombinowania.
Allegro wprowadza abonament na przesyłki. Z tego co czytałam – w ten sposób naśladuje rozwiązania wypracowane przez Amazon. Jednak – jeśli pomysł jest naprawdę dobry – i dla klienta i dla firmy – warto powtarzać sprawdzone rozwiązania.
Jak wygląda oferta?
Płacimy raz 39 zł (na pół roku)  lub 49 zł (na cały rok) i mamy zagwarantowaną bezpłatną dostawę na 180 lub 365 przesyłek. O ile spełnimy jeszcze kilka warunków:
– zamówimy towar za min. 40 zł u jednego sprzedawcy
– przesyłka zostanie dostarczona do paczkomatów, punktów odbioru (poczta, żabka, orlen, ruch, freshmarket) lub listem poleconym

dostawa przez internet

Jak oszczędzać na przesyłkach Allegro Smart – dodatkowe plusy

Jakby kogoś nie przekonały te warunki – to plusów jest jeszcze więcej:
  • dodatkowe monety Allegro – realna oszczędność na zakupach. Korzystałam i wiem że faktycznie obniżają koszt zamówienia
  • darmowe zwroty towaru w punktach odbioru i paczkomatach. Listy polecone są wykluczone.
  • smart okazje. Czyli dodatkowe zniżki i promocje dla osób korzystających z abonamentu
  • możliwość zrezygnowania z usługi smart okazje w ciągu 30 dni
  • rozstrzyganie wniosków w ramach Programu Ochrony Kupujących na Allegro w ciągu 2 dni roboczych. Pozostałe wnioski są rozpatrywane w ciągu 30 dni

Jak oszczędzać na przesyłkach – kiedy Allegro Smart się opłaca?

Wystarczy – że robisz zakupy przez Internet – a konkretnie na Allegro raz w miesiącu. I nie zależy Ci na szybkości dostawy lub lubisz sama decydować – kiedy i gdzie odbierzesz paczkę. Wtedy zamiast przeciętnie 8 zł za przesyłkę – czyli 96 zł w roku – zapłacisz połowę tej kwoty.
Jeśli chodzi o mnie – są miesiące – kiedy prawie wcale nie robię zakupów na Allegro. Ale są też takie – kiedy paczki przychodzą do mnie dzień w dzień 🙂 Więc Allegro smart dla mnie jest bardzo korzystną opcją. Tym bardziej – że całkiem sporo ofert na Allegro jest już oznaczonych ikonką tego programu. Więc na 99% przed kolejnymi zakupami na Allegro – uruchomię sobie ten program. A gdy już będę miała go przetestowanego – pewnie podzielę się opinią jeszcze raz. Już z praktycznego wykorzystania – a nie tylko teorii jak dzisiaj.
A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o Allegro Smart – odsyłam do źródła

Program Ochrony Kupujących POK Allegro

A skoro już mowa o Allegro i plusach tej platformy – warto wspomnieć jeszcze o jednym. Programie Ochrony Kupujących chroniącym przed oszustami na Allegro.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *